Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSПонеділок, 25.03.2019, 07:28

Краснокутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Краснокутської районної ради Харківської області

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Охорона праці та безпеки життедіяльності


 • Безпека взимку

 • На дворі зима. Це пора року на яку чекають всі діти. Взимку можна кататися на ковзанах, лижах, ліпити снігову бабу. Все це приносить задоволення і дітям, і дорослим. Але, якщо діти не дотримуються правил безпеки ці радощі можуть перетворитись в небезпечну ситуацію. Тому сьогодні тема нашого виховного заходу «Основні правила безпеки взимку. Обережно! Слизький лід».

 • Скажіть будь ласка, які небезпечні ситуації можуть трапитись взимку? (переохолодження, обмороження, ожеледиця, хуртовина, намети, великі бурульки, падіння, травми).

 • І зараз ми потрапимо на зупинку «Увага! Переохолодження, обмороження»!

 • Це трапляється тоді, коли людина багато часу знаходиться на дуже холодному повітрі, а саме на морозі.

Переохолодження - досить велика небезпека, симптомами якої є сильне тремтіння, слабкість, сонливість, нечітка свідомість.

Якщо ви відчуваєте, що починаєте замерзати, необхідно зробити інтенсивні фізичні вправи: розмахування руками, пробігтися, спробувати поворушити пальцями рук або ніг. Це пришвидшує відновлення кровообігу. При першій можливості зайти в тепле приміщення, випити гарячого чаю, тепло укутавшись або обклавшись грілками.

Обмороження - спершу в обмороженому місці з'являється відчуття холоду, затимпоколювання, біль, а згодом втрачається чутливість. Шкіра на обмороженому місці набуває білуватого кольору. Якщо вчасно не зарадити обмороженню, то після прихованого періоду настає другий - омертвіння тканини.

Щоки, ніс, вуха можна зігрівати прямо й на вулиці, несильно розтираючи. Правильним буде все ж таки зайти у тепле приміщення. Після розтирання обморожену частину тіла обережно просушують м'яким рушником, протирають спиртом, накладають суху пов'язку,тепло закутують. Повністю відігрівшись, шкіра стає яскраво-рожевою, людина відчуває біль. Та цього болю лякатися не слід, він свідчить про те, що відновилася чутливість шкіри.

Але, якщо обмороження сталося, треба пам’ятати, що не можна розтирати обморожені частини тіла снігом - це лише пошкоджує шкіру, сприяє занесенню інфекції.

Не слід також опускати обморожені руки або ноги в холодну воду, зігрівати їх біля вогнища, на гарячій печі. Не слід забувати й інше: обморожені місця довго будуть чутливими до холоду й можуть повторно обморожуватись навіть через кілька років. Тому надійно захищайте їх від переохолодження.

 • Наступна сторінка нашої розмови «Обережно! Ожеледиця».

Ожеледиця – це шар щільного льоду, що утворюється на поверхні землі і на предметах, що оточують людину, при замерзанні переохолоджених крапель дощу або туману при невеликій мінусовій температурі навколишнього повітря. Ожеледиця представляє безпосередню небезпеку життя і здоров'ю людей, безпечному руху транспортних засобів по дорогах. Щоб уникнути надзвичайних ситуацій від ожеледиці необхідно:

- виходити з будинку у взутті який має неслизьку підошву;

- посипати піском або сіллю доріжки, сходинки під'їздів житлових будинків;

- особливу увагу звертати на правила переходу проїжджої частини доріг, треба пройти до світлофора і скористатися правилами переходу вулиці по світлофору, пам'ятаючи що гальмівний шлях машин набагато подовжується при ожеледиці. Будь те уважними! Пам'ятайте, водієві важко відразу зупинити свою машину. І навіть якщо він вчасно натиснув на гальма і колеса зупинилися, і вже не крутяться то в ожеледицю вона продовжує ковзати з такою ж високою швидкістю за інерцією і не скоро ще зупиниться. Переходячи дорогу треба бути уважним і не розмовляти. Уважно спостерігати за дорогою і транспортом, що йде. Про це треба пам'ятати самим і нагадувати тим, хто забуває про небезпеку крижаної траси.

- надавати допомогу в пересуванні жінкам і літнім людям;

- надавати першу допомогу постраждалим при падінні на слизькій дорозі (допомогти звестися на ноги, при необхідності допомогти в доставці до лікувальної установи).

Чимало радості приносить катання на ковзанах. Щоб уникнути травми, слід бути обачливими. З перших кроків на льоду треба навчитись правильно падати: на бік, пригинаючи голову до грудей. Не можна опиратися на руки, щоб їх не зламати. Можна падати в найближчу кучугуру снігу.

Потрібно виконувати визначені правила поведінки на льоду:

 • падати правильно (на бік, при падінні не триматися за людей;

 • не сідати на лід, сніг, відпочивати тільки на лавках;

 • не ходити на катку в мокрому одязі.

Якщо немає поблизу катка, часто місцем для катання на ковзанах обирають кригу водоймища. Але при цьому слід дотримуватись правил безпеки:

 • ніколи не кататись одному, а тільки гуртом. Якщо хто-небудь провалиться у воду, буде кому надати допомогу;

 • не кататись на тонкій кризі (крига темного кольору).

Безпечною є крига товщиною до 20 см (зеленуватий відтінок).

Маючи на увазі, що міцність і товща льоду змінюються на
протязі зими і ранньої весни, дітям не рекомендується ходити на
водойми - це небезпечно для життя. Лід стає міцним тільки після того, як встановляться безперервні морозні дні, але навіть при короткочасній відлизі, він втрачає цю якість.

Під дією сонця лід стає пористим і буде слабким, не дивлячись на те, що він зберігає достатню товщу.

Навіть взимку є небезпека провалитися під лід, тому що:

 • лід може бути неміцним біля стоку води;

 • тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під товстим прошарком снігу, у місцях, де водорості вмерзли в лід;

 • тонкий лід і там, де б'ють джерела, де швидкий плин або струмок впадає у річку;

 • особливо обережно слід спускатися з берега: лід може не щільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

В силу зміни погодних умов (відлиги, різкої зміни напрямку вітру) може статись відрив криги. В такому випадку не можна панікувати. Для збереження рівноваги необхідно присісти, не наближатися до краю криги і кликати на допомогу. Ні в якому разі не можна перестрибувати з однієї криги на іншу.

Необізнаність населення про загрозу для життя при виході на лід, відсутність знань заходів допомоги потерпілими, а інколи й особиста необачність, призводять до трагічних наслідків.

Що треба робити, якщо Ви провалилися під лід?

 • розставити руки в боки по кромці льоду, щоб утриматись на поверхні
  і не піти під лід;

 • кликати на допомогу;

 • старатися зберігати спокій, не борсатися у воді;

 • стараючись не обламати лід, без різких рухів потрібно спробувати вибратися із води, повзучи грудьми та почергово витягуючи на поверхню ноги;

 • вибравшись із пролому, потрібно відкотитися, а потім повзти в той бік, звідкіля прийшли (де міцність льоду перевірена). Не дивлячись на те, що сирість і холод штовхають бігти ізігрітися, треба бути обережним до самого берега. Ну а там вже можна не зупинятись поки не опинитесь в теплому приміщенні. Якщо на ваших очах провалилася під лід людина, негайно гукніть їй, що поспішаєте на допомогу. Все вирішує час: льодяна вода дуже швидко викликає переохолодження організму .

Надаючи допомогу, дотримуйтесь таких правил:

 • не можна підбігати до товариша, який провалився у воду;

 • до нього потрібно наближатися повзком, використовуючи для зміцнення продовгуваті предмети (лижі, лижні палки, дошки), штовхаючи їх перед собою;

 • до самого краю пролому підповзати не можна, бо у воді опинитеся удвох;

 • пасок, шарф, всяка дошка або палка, санки, лижі можуть врятувати людину. Наблизившись на максимально можливу відстань (не менше
  3-4 метрів), кинь своєму товаришу мотузку, шарф, палку, аби він ухопився. Подавши підручний засіб рятування потрібно витягнути друга
  на лід і повзком вибратись із небезпечної зони. Потім постраждалого необхідно сховати від вітру, зняти мокрий одяг, розтерти тіло (але ні в якому разі не снігом), по можливості, вдягнути сухі речі (можна дещо зняти з себе), доставити потерпілого в тепле місце і напоїти гарячим чаєм.

 • Шановні діти, ми сьогодні пригадала правила безпеки під час зимньої пори року і зараз пропоную перевірити свої знання.


ПАМ'ЯТКА першочергових дій у разі загрози вчинення терористичного акту 

1. Заходи попереджувального характеру. 

- здійснити комплексне обстеження стану надійності охорони приміщення, посилити пропускний режим по допуску персоналу і відвідувачів, проводити ретельну перевірку внесеної ручної поклажі; 

вжити додаткових заходів щодо інженерно-технічної оснащеності приміщення, додатково встановити модернізовані системи сигналізації і відеоспостереження в зонах підвищеного ризику; 

- оснастити телефони об'єкта, зазначені в офіційних довідниках, автоматичними визначниками номера і звукозаписною апаратурою; 

- організувати проведення систематичних обходів і оглядів приміщення і прилеглої до нього території з метою своєчасного виявлення підозрілих предметів і запобігання закладки вибухових пристроїв, а також установки сторонніх осіб, що виявляють підвищений інтерес до приміщення;

 - регулярно проводити перевірки підсобних приміщень і територій, не допускати перекриття шляхів евакуації людей і транспорту;

 - організувати практичні тренування по діях при виникненні надзвичайної ситуації терористичного характеру; 

- провести інструктивні заняття про порядок дій при прийомі телефонних повідомлень з погрозами терористичного характеру і правилах поводження з письмовими анонімними матеріалами. 

2. Виявлення підозрілого предмета. 

Не починайте самостійно ніяких дій із знахідками або підозрілими предметами, які можуть опинитися вибуховими пристроями - це може призвести до їх вибуху, численних жертв і руйнувань. Пам'ятайте: зовнішній вигляд предмета може ховати його справжнє призначення. В якості камуфляжу (маскування) для вибухового пристрою використовують звичайні побутові предмети: сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки тощо. Послідовність дій при виявленні підозрілого предмета: - точно визначите місце перебування підозрілого предмета; - опитуванням заявника й очевидців установите час виявлення предмета; - зафіксуйте установчі дані осіб, що знайшли предмет, і забезпечте їхню присутність до моменту прибуття оперативно-слідчої групи правоохоронних органів; - дайте вказівку не наближатися, не торкати, не розкривати, не переміщати знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском і фунтом, не користуватися радіо- і електроапаратурою, переговорними пристроями; - організуйте евакуацію персоналу, використовуючи маршрути, віддалені від місця перебування підозрілого предмета; - дайте вказівку співробітникам охорони оточити місце розташування предмета знаходитися на безпечній відстані від нього; - при необхідності організуйте відключення побутових і виробничих комунікацій газу, води й електрики; - повідомите про подію правоохоронні органи, викличте машини швидкої допомоги і аварійних служб; - не знижуючи рівень охорони, забезпечте можливість безперешкодного проходу або проїзду до предмета співробітників і транспорту оперативно-слідчої групи; - надайте можливість фахівцям оперативно-слідчої групи опитати заявника та інших осіб, що підходили до підозрілого предмета. 

3. Надходження погрози по телефону. 

Телефон є засобом зв'язку і його дуже часто використовують як злочинці (для передачі 2 повідомлень про закладені бомби, захоплення людей і пред'явлення політичних або інших вимог) так і «телефонні хулігани», які висловлюють мнимі погрози. Приймаючи анонімне телефонне повідомлення про можливе здійснення актів тероризму необхідно пам’ятати, що вони несуть важливу криміналістичну інформацію, тому в розмові з анонімом необхідно запам'ятати і зафіксувати якнайбільше даних. - зафіксувати дату, час і тривалість анонімного повідомлення; - місце установки телефону, на який надійшло повідомлення, його номер, приналежність конкретній особі; - при одержанні анонімного повідомлення спробувати «зав'язати розмову» з анонімом і з'ясувати конкретну інформацію про його особу, професію, місце перебування і, якщо можливо, схилити до добровільного відмовлення від задуманої акції; також необхідно, якщо це можливо, під час розмови одержати відповіді на наступні питання: • куди, кому, за яким номером телефону дзвонить ця людина? • які конкретні вимоги він (вона) висуває? • висуває вимоги він (вона) особисто, виступає в ролі посередника або представляє якусь групу осіб, організацію? • на яких умовах він (вона) або вони згодні відмовитися від задуманого? • як і коли з ним (з нею) можна зв'язатися? ^ • кого Ви можете або повинні сповістити про цей дзвінок? • під час розмови вжити заходів щодо запису фонограми анонімного повідомлення, визначення номера телефону анонімного абонента шляхом використання технічних можливостей даного телефонного апарата; - по закінченню розмови з анонімом негайно повідомити про те, що трапилося, керівникові для прийняття ними негайних заходів до попередженню і локалізації можливих тяжких наслідків; - по пам'яті скласти докладний опис висловлених погроз або повідомлення про передбачувані акти тероризму, а також висунутих ультиматумах та інших вимогах; - усі дані про зміст погроз або вимог, викладених анонімним абонентом, характеристику його голосу, мови, манері викладу погроз і вимог повідомити керівникові служби безпеки (служби охорони) підприємства; . - для уникнення поширення чуток і паніки обговорювати отриману від аноніма інформацію з іншими особами не рекомендується; - при надходженні погрози на телефонний апарат з автоматичним визначником номера і звукозаписним пристроєм, відразу після завершення розмови з анонімом потрібно витягнути касету (диск) з аудіозаписом і вжити заходів щодо її збереження. Негайно встановіть на місце нову касету (диск) для запису можливого наступного дзвінка зловмисника. У випадку отримання повідомлень терористичного змісту через Internet: негайно повідомити про те, що трапилося, особі, відповідальній за безпеку, виконувати ніяких робіт на комп'ютері, куди надійшло повідомлення з загрозами. не вилучати повідомлення і не змінювати конфігурацію програм; забезпечити безперешкодний доступ співробітникам правоохоронних органів до комп'ютера, куди надійшло повідомлення. 

4 Зовнішній огляд листів і бандеролей на можливу наявність у середині відправлення вибухового пристрою або отруйних речовин. 

Кустарний (саморобний) спосіб виготовлення упакування поштового відправлення: нестандартна коробка, пакет або конверт, непрофесійний спосіб заклеювання використання різних побутових або електроізоляційних стрічок, додаткового спеціального клею. незвичайно важка вага й нерівномірне заповнення внутрішньої порожнини поштового відправлення; з - 0 наявність великої кількості поштових марок, незвичайні написи типу "особисто", "конфіденційно", "розкрити тут" тощо; виконання адреси відправника й одержувача друкованими літерами або шляхом наклеювання літер, вирізаних із типографського тексту;' відсутність зворотної адреси відправника або розбіжність із фактичним місцем відправлення за штемпелем поштового відправлення; наявність у середині поштового відправлення металевих предметів, джерел струму, які можуть виявитися елементами конструкції вибухового пристрою; наявність у середині поштових відправлень сипучих речовин, які виявляються при просвічуванні об'єкта; масляні або інші плями на поверхні, що вказують на знаходження у середині речовин із відповідними властивостями; незвичайний запах, що виходить від поштового відправлення; розриви упакування й дивні за своїм призначенням предмети (фольга, електричні комутаційні вироби тощо), які виступають із місць розриву, а також наявність у розривах часток, що нагадують порох або іншу вибухову речовину; незвичайно тверде або громіздке упакування поштового відправлення; наполегливе бажання посильного (кур'єра) вручити передачу, посилку, лист особисто в руки конкретному адресату. У випадках виявлення підозрілого пакета, бандеролі або листа необхідно: - ізолювати предмет (опечатати в чистий целофановий пакет або герметичне упакування); - доповісти про підозрілу знахідку керівництву (або охороні - в нічний час); - покинути приміщення самому і вивести інших присутніх звідти, де знаходиться підозрілий предмет; - зняти засоби індивідуального захисту й опечатати їх у целофановому пакеті; - у випадку виявлення невідомої сипучої речовини в листі - промити руки й обличчя проточною водою, а потім вимити їх з милом, після чого обов'язково звернутися до лікаря. Примітка: необхідна надзвичайна обережність при поводженні з поштовими відправленнями, підозрілими на наявність вибухових або отруйних речовин. Огляд підозрілих поштових відправлень необхідно проводити з застосуванням засобів індивідуального захисту органів дихання (маски) й рук (гумових рукавичок). Предмет не можна кидати, згинати, трясти й піддавати іншим механічним діям! 

5. Надходження погрози в письмовій формі

 Погрози в письмовій формі можуть надходити до Вас (як до керівника штабу) як поштою, так і в різного роду анонімних матеріалах (записках, написах, інформації на дискеті тощо). У випадку отримання такого документа ставтеся до нього максимально обережно. Намагайтеся не залишати на ньому відбитків своїх пальців. Не мніть документ, не робіть на ньому позначок. По можливості приберіть його в чистий поліетиленовий пакет, що закривається щільно, і помістіть в окрему жорстку папку. Якщо документ надійшов у конверті, його розкриття виконуйте тільки з лівого або правого боку, акуратно відрізаючи краї ножицями. Зберігайте все: сам документ із текстом, будь-які укладення, конверт й упакування, нічого не викидайте. Не розширюйте коло осіб, знайомих зі змістом документа. Анонімні матеріали направляються в правоохоронні органи з супровідним листом, у якому вказуються конкретні ознаки анонімних матеріалів (вигляд, кількість, яким способом і на чому виконаний, із яких слів починається і якими закінчується текст тощо), а також обставини, пов'язані з їхнім поширенням, виявленням чи отриманням. Анонімні матеріали не повинні зшиватися, склеюватися, на них не дозволяється робити написи, підкреслювати або обводити окремі місця в тексті, писати резолюції й вказівки, також забороняється їх м'яти і згинати. При виконанні резолюцій і інших написів на супровідних документах не повинно залишатися давлених слідів на анонімних матеріалах; 4 Усе це допоможе правоохоронним органам при проведенні подальших криміналістичних досліджень. 

6. Вибух. 

У випадку вибуху необхідно негайно організувати і забезпечити виконання наступних основних заходів: - за списком екстреного оповіщення викликати на пожежних, швидку допомогу, рятувальників, комунальні служби (газ, електрика, тепло); - за списком екстреного оповіщення повідомити про подію керівництво та правоохоронні органи; - організувати евакуацію осіб з вогнища вибуху, зруйнованих або ушкоджених вибухом приміщень; - до прибуття служби швидкої допомоги надати постраждалим першу медичну допомогу; - відключити подачу електроенергії, газу, води, тепла в ушкоджені вибухом приміщення; - оточити місце вибуху і забезпечити його ізоляцію до прибуття компетентних органів; - при виникненні пожежі вжити заходів щодо його гасіння власними силами і наявними протипожежними засобами. 7. Захоплення заручників. При захопленні людей у заручники необхідно: - негайно повідомити про надзвичайну подію правоохоронні органи і керівництво; - по можливості блокувати місце події, використовуючи технічні засоби охорони; - підвищити пильність охоронців на всіх постах. Перевести систему відеоспостереження в режим запису; - не вступаючи в переговори з терористами, по можливості виконувати їхні вимоги, якщо це не зв'язано з заподіянням шкоди життя і здоров'ю людей; - забезпечити евакуацію персоналу, які знаходяться поза місцем захоплення заручників; - припинити доступ на об'єкт людей і проїзд автотранспорту; - вжити заходів до безперешкодного проходу і проїзду співробітників правоохоронних органів; - після прибуття спецпідрозділів правоохоронних органів надати їм необхідну інформацію: схеми приміщення, поповерхові плани, схеми розташування систем, відеоспостереження, вентиляції, електропостачання та ін.; - надалі діяти відповідно до розпоряджень керівника антитерористичної операції. 8. Одержання сигналу про евакуацію. Якщо ви знаходитесь на своєму робочому місці, послідовно виконайте наступні дії: - без поспіху, істерик і паніки зберіть службові документи в сейф або в шухляди столу, що закриваються на ключ; - візьміть з собою особисті речі, документи, гроші, цінності; - закрийте вікна, вимкніть оргтехніку, електроприлади, освітлення; - візьміть з собою і при необхідності використовуйте індивідуальні засоби захисту (протигаз, респіратор); - закрийте двері на ключ, ключ залишіть у замку; - залишіть приміщення, рухайтеся маршрутами, які позначені в схемах евакуації; - повертайтеся в покинуте приміщення тільки після дозволу відповідальних осіб. 

 Пошук
Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Міністерство освіти і науки України
Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації

Портал Академії
Український центр оцінювання якості освіти

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

Краснокутська районна державна адміністрація

Краснокутська районна рада

Краснокутський ПАЛ

Освітній портал ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА

УКСМД МВС ditypolice@mvs.gov.ua

Логопедична служба Краснокутського району

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz