Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 23.02.2019, 17:54

Краснокутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Краснокутської районної ради Харківської області

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Сторінка для батьків


13.12.2018 року відбулися загальношкільні батьківські збори, на яких вирішувалися питання: структура навчального року, соціальний захист, харчування дітей 1-4 класів та учнів пільгових категорій у їдальні "Ластівка". Також обговорили і обрали кандидатур на включення до складу конкурсної комісії для призначення на посаду керівника закладу від батьківського колективу Краснокутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2


Тематика загальношкільних батьківських зборів

на  2018/2019н.р.

з/п

Зміст зборів

Дата і час

 проведення

Доповідачі

1.

1. Структура навчального року.

 

 

 

     

           2. Соціальний захист. Харчування дітей.

    


3.Насилля в сім’ї


      6. Обрання кандидатур на включення до складу конкурсної комісії для призначення на посаду керівника закладу від батьківського колективу Краснокутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2

 

 

 

 

 Дата проведення

13.12.2018

 

Час проведення:

16.00

Желнова О.Ю., заступник директора з навчально – виховної роботи

 

Скляр В.О., заступник директора з виховної роботи


Практичний психолог Яковенко І.В.


Т.М. Михайлен-ко, в.о. директора школи

2.

1. Організоване закінчення 2018/2019 навчального року. Особливості проведення ДПА, ЗНО.

 

 

 

 


2. Профілактика дитячого травматизму. Нагадування батькам  алгоритму дій в разі нещасного випадку  з дитиною побутового характеру.

3. Організація оздоровлення учнів під час літніх канікул.

 

 4.  Вирішення організаційних питань щодо ремонту ремонту.


 

Дата проведення -

22.03.2019

Час проведення -

16.00

Желнова О.Ю., заступник директора з навчально – виховної роботи

 
Скляр В.О., заступник директора з виховної роботи

Скляр В.О., заступник директора з виховної роботи

Цовма Н.В., завідувач господарством

          

 

 

             В.о. директора школи                                                                                         Михайленко Т.М.


Рекомендації батькам першокласників

Шановні батьки, ваша дитина вперше переступить поріг нового навчального закладу – школи, де на неї чекатимуть цікаві уроки, веселі перерви, змістовне дозвілля, гарні друзі та перша вчителька. Щоб навчання першокласника було цікавим, результативним, приносило користь дитині і радість батькам, ми пропонуємо вам низку порад.

Без названия


Пам’ятка батькам першокласника:

 Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
 Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
 Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.
 Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
 Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.
 Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов’язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам’ятайте, що похвала та емоційна підтримка ("Молодець!”, "Ти так добре впорався!”) здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.
 Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
 Зі вступом до школи в житті вашого малюка з’явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.
 Навчання – це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.

10 речей, які повинні виконати батьки першокласника:

1. Малюк, швидше за все, буде хвилюватися і сам прокинеться вдосвіта. Прикрасьте його кімнату повітряними кульками, плакатом із веселим надписом.
2. Багато хто з батьків вважає, що подарунків цього дня робити не обов’язково. Між тим яскравий згорток поруч із подушкою трохи розвіє дитячі хвилювання і, з іншого боку, підкреслить важливість події.
3. Звичайно ж, ранець із потрібними речами ви разом з дитиною склали ще тиждень тому. Напередодні 1 вересня варто ще раз зазирнути до нього… і покласти туди якусь дрібничку: чи то кумедний ластик, чи незвичайний олівець. Дитина зрадіє, побачивши таку знахідку!
4. На весь сьогоднішній день забороніть собі повчати дитину, не хмуртеся, не гнівайтеся, не обурюйтеся і не підвищуйте голос!
5. Відкладіть усі справи, візьміть на роботі відгул. Коли малюк вперше переступить шкільний поріг, ви маєте бути поруч із ним.
6. Скажіть своєму першокласнику, який він має чудовий вигляд.
7. Зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте її, як пройшов перший день. Поцікавтеся, що вона робила і, обов’язково похваліть за те, що вона трималася впевнено (навіть, якщо вона вмудрилася щось загубити).
8. Увечері влаштуйте святковий чай. З такого приводу запросіть бабусь, дідусів – їм також буде приємно привітати першокласника.
9. Сподіваємося, ви не забудете сказати дитині, як сильно ви її любите.
10. Засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними та уважними, як сьогодні!

10 заповідей для батьків першокласника:
1. Починайте "забувати” про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: "який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд”.
2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
3. Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
4. Не лайте, а тим більше – не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: "Спасибі, ми обов’язково поговоримо на цю тему”.
5. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
6. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення – запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
7. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
8. Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.
9. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: "Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати”. Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.
03.11.2017 року у Краснокутській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 пройшли загальношкільні батьківські збори. Заступник директора з НВР познайомила присутніх з структурою навчального року на 2017-2018 н.р. На збори був запрошений інспектор Краснокутського РС ГУ ДСНС України у Харківській області Шендра Р.В., який порушив питання щодо дотримання правил пожежної та техногенної безпеки дітьми у побуті та в місцях загального користування. Заступник директора з виховної роботи Скляр В.О. нагадала батькам алгоритм дій в разі нещасного випадку з дитиною побутового характеру. Познайомила з організацією харчування дітей в кафе "Ластівка", нагадала перелік документів, які потрібні для організації безкоштовного харчування. Директор школи познайомила з основними положеннями "Нової української школи". Голова ради школи Цовма Н.А. звітувала, що було зроблено за період з квітня по листопад 2017 року.

З 29.08. по 12.09.2017 року проведені батьківські збори у 1, 2 та 5 класах, на яких розглядалися питання: організація навчального процесу, питання бюезпеки життєдіяльності учнів, вручення пам’яток батькам першокласників, адаптація учнів до умов навчання в середній школі.
05.05.2017 0 16.00 відбудуться батьківські збори у 2 та 9 класах.

24.03.2017 року пройшли загальношкільні батьківські збори. Перед початком зборів батьки мали змогу подивитися концертну програму, яку підготували вихованці вокального гуртка "Веселка голосів" (керівник - Кондратенко Г.П.). Вирішувалися питання: організованого закінчення 2016/2017 н.р. Особливості проведення ДПА, ЗНО (виступ Желнової О.Ю., заступника директора з НВР), підсумки виховної роботи (виступ заступника директора з ВР СклярВ.О.); перегляд презентації "Шкільне життя"; профілактична робота з учнівською молоддю з питань попередження суїцидальних проявів у підлітковому середовищі (виступ заступника директора з ВР Скляр В.О.); оздоровлення учнів школи у пришкільному таборі з денним перебуванням "Веселка" (Скляр В.О.); перегляд презентації "Дозвілля у таборі "Веселка" (підготувала педагог-організатор - Федорець Т.М.). Також порушувалися питання підготовки навчального закладу до ремонту.


Поради батькам на зимові канікули

Зимові канікули завжди асоціюються в дітей не лише з відпочинком, а й з новорічними святами, веселощами, подарунками. У цей період багато школярів їздять на екскурсії, подорожують з батьками чи відправляються до бабусі з дідусем. Це все дуже подобається дітлахам. Але батькам, що піклуються про своїх дітей, не слід забувати про дотримання режимних моментів під час канікул. Режим має бути у всьому: в харчуванні, нічному сні, часу для відпочинку та додаткових занять в секціях та гуртках тощо.

Відсутність режиму може призвести до перевтоми дитини, і, як наслідок, дитина вийде після канікул виснаженою та байдужою до навчання. Не варто чекати ознак перевтоми, а треба правильно спланувати навчання й дозвілля школяра, виробити режим. Тоді ваша дитина з легкістю подолає всі навантаження найважчого періоду в навчальному році.

Ознайомтесь, будь ласка, з наступними рекомендаціями.

1. Обираючи додаткові заняття, зупиніться на репетиторстві з однієї дисципліни та одній спортивній секції. Цього буде достатньо, адже навчити дитину всього й одразу неможливо. Крім того, дослухайтеся до бажань школяра: якщо гурток не викликає захоплення, нічого з того не вийде. Тому одразу обирайте те, що його зацікавить.

2. Разом із дитиною одразу після зимових канікул складіть розклад на нове півріччя, візьміть з неї обіцянку дотримуватися його. Обов’язково передбачте в графіку час на відпочинок і прогулянки на свіжому повітрі, а також дозвілля, коли школяр зможе зайнятися тим, чим захоче.

3. Плануйте тиждень так, щоб субота і неділя були насправді днями відпочинку. Тому не переобтяжуйте дні, вільні від занять, корисним дозвіллям , наприклад, походами у театри, на виставки, екскурсії тощо. Адже футбол і хлопчачі забави у дворі, а також дівчачі посиденьки – не менш важливі для повноцінного розвитку вашої дитини. Спілкування з друзями – значущий елемент соціальної адаптації школяра. Тому не варто постійно акцентувати увагу на тому, що це марно витрачений час, адже дитина почуватиметься винною, бо була з друзями. Просто всього має бути в міру.

4. Чітко дотримуйтеся розкладу засинання й прокидання. Перші дня після канікул дитині буде важко вставати зранку, а ввечері вам не просто буде вмовити її піти спати раніше. Але за кілька тижнів організм звикне до графіка, тож ранкові пробудження не будуть такими болісними для дитини. Аби школяр не перевтомлювався, лікарі рекомендують десятигодинний сон.

5. Заняття за шкільною програмою – це найважливіше. Саме на них варто «кидати основні сили». А додаткові нехай лишаються на ваш розсуд. Можливо, варто на деякий час відмовитися від репетитора, а повернутися до нього навесні.

6.Серйозно підійдіть до раціону школяра. В антистресовому меню повинно бути багато фруктів і овочів – не менш як 300 грамів на день. Як альтернативу запропонуйте свіжі соки. Не забувайте про м’ясо і рибу, які забезпечать дитину білками, стимулюватимуть роботу мозку. Альтернативою рибі можуть бути морепродукти. Також не нехтуйте молочними продуктами та цільнозерновими кашами. А ось здобну випічку варто обмежувати, аби не перевантажувати печінку. Для дітей, які занадто швидко збуджуються й погано засинають, рекомендується вживати заспокійливі чаї, які містять ромашку, м’яту, мелісу.

Дотримання цих рекомендацій сприятиме профілактиці перевтоми дитини. Тож, вона повернеться з канікул бадьорою, активною та матиме сили на здобуття нових знань.

Гарних вам свят!

9.12.2016 року пройшли загальношкільні батьківські збори. На зборах були присутні голова Краснокутської районної державної адміністрації Марчук О.С., голова Краснокутської селищної ради Сусло С.М., які познайомили присутніх з процедурою об’єднання територіальних громад. Желнова О.Ю. познайомила батьків зі змінами в структурі навчального року. Питання соціального захисту розглянула Скляр В.О., заступник директора з виховної роботи. Особливо звернули увагу батьків на безпеку життєдіяльності учнів під час проведення новорічних свят і зимових канікул. Скляр В.О. нагадала батькам алгоритм дій в разі травмування дитини побутового характеру. 

   Поради батькам при підготовці випускників до ЗНО


Не тривожтесь про кількість балів, яку Ваша дитина отримає під час ЗНО. Поясніть їй, що кількість балів не є показником її можливостей.


Не підвищуйте тривожність дитини напередодні ЗНО, бо це негативно позначиться на результатах тестування.


Забезпечте вдома зручне місце для занять і слідкуйте, щоб дитині ніхто не зважав.


Допоможіть дитині розподілити теми підготовки по днях.


Ознайомтеся з методикою підготовки до тестування. З програмою "Абітурієнт-2015" Ваші діти можуть потренуватись у виконанні аналогічних до ЗНО тестових завдань. Адже тестування відрізняється від звичайних для неї письмових та усних іспитів.


Під час таких тренувань привчайте дитину орієнтуватися в часі та вміти його розподіляти.


Підбадьорюйте дитину, підвищуйте її упевненість в собі.


Контролюйте режим підготовки до ЗНО, не допускайте перевантажень.


Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага тощо стимулюють роботу головного мозку.


Напередодні ЗНО забезпечте дитині повноцінний відпочинок. Вона має відпочити і добре виспатися.
Не критикуйте дитину за незадовiльнi результати оцінювання.

Пам’ятайте: головне – знизити напруженість і тривожність дитини та забезпечити їй необхідні умови для занять.Як допомогти дитині під час вибору професії


Перед кожною родиною свого часу
постає дуже хвилююче питання - яку професію обрати дитині після закінчення школи? Менше переймаються ті батьки, в родинах яких діти обирають трудовий шлях за традицією. Всім відомі, наприклад, робітничі династії. Іноді формуванню професійних традицій сприяє атмосфера родинного життя: так складаються сім’ї вчених, вчителів, артистів.

Але для більшості питання вибору професії є одним з найбільш складних. Дітям необхідна допомога дорослих, але допомога розумна. Батьки повинні стати радниками для дитини у пошуках улюбленої справи.

Вибір професії можна порівняти з системою рівнянь, що має декілька невідомих. Перше невідоме – світ професій. Їх десятки тисяч, і якщо не охопити поглядом все це різноманіття, хоча б в загальних рисах, вибір буде неповноцінним. Часто так і буває - обирають той фах, з яким встигли ознайомитися. Чи не залишиться за бортом якраз та професія, що найбільше відповідає схильностям вашого сина чи доньки?

Психологи ретельно вивчили професії, виявили найбільш характерні їхні ознаки і виокремили п’ять великих груп, п’ять типів професій в залежності від особливостей предмету праці: «людина–природа», «людина-техніка», «людина-людина», «людина–знакова система», «людина–художній образ». Кожен з п’яти типів поділяється за різними ознаками на менші групи. Поступово коло вибору звужується до декількох професій, які подобаються більше за інших, або й взагалі до однієї. Автор даної системи, професор Євгеній Олександрович Клімов, детально описує про це в своїй книзі «Як обрати професію», яку корисно прочитати батькам разом з дітьми.

Нарешті виділили коло професій, які подобаються доньці чи сину. І тут з’являється друге невідоме: чи будуть відповідати особисті якості дитини, риси характеру, темперамент тим вимогам, які висуває до людини дана робота. Якщо син або донька вже визначили для себе професію, радимо ознайомитися з її описом, професіограмою. Ця інформація дозволить вам зробити деякі попередні висновки про те, чи є у вашої дитини дані для опанування обраного фаху. Ідеальний вибір - коли вимоги професії співпадають з особистісними якостями людини.

Третє невідоме: визначити стан здоров’я. Встановити відповідність здоров’я людини вимогам, що висуває професія, - завдання лікаря. Саме тому кожен, хто вступає до навчального закладу, проходить обов’язковий медичний огляд. Щоб уникнути розчарувань, важливо своєчасно проконсультуватися з лікарем.

Четверте невідоме: в будь-якій роботі є свої тонкощі, нюанси, про які теорія не розповідає. Тому школярам важливо поспілкуватися з представниками обраної професії.

П’яте невідоме: куди піти вчитися? Вибір навчального закладу відіграє дуже важливу роль як для вас, так і для вашої дитини. Заздалегідь можна ознайомитися з «Довідником навчальних закладів» та отримати необхідну інформацію.


Пам’ятайте:

- Діти завжди потребують допомоги дорослих і не можуть самостійно обрати професію до душі.

- Батьківська допомога у виборі професії не повинна бути нав’язливою і замінювати бажання дитини бажанням батьків.

- Уважно прислухайтеся до намірів та прагнень своїх дітей, враховуйте їхні інтереси та схильності, спираючись на рівень розвитку їхніх здібностей, і радьте обирати ту професію, що найбільше їм підходить.

- Якщо радите дитині оволодіти тією чи іншою професією, ви повинні бути впевнені, що цей фах є найбільш підходящим для неї, не протипоказана її здоров’ю і є для неї цікавим.

- Обрана професія повинна бути актуальною на ринку праці та виправдати очікування щодо рівня заробітної плати.

- Якщо у вас виникають труднощі - звертайтеся в службу зайнятості! Вам завжди нададуть кваліфіковану пораду та допоможуть у питаннях професійного визначення.

Кожен стрибун знає, що стрибок буде значно краще, якщо зробити хороший розбіг. Рано чи пізно ваша дитина виросте і вибере свій життєвий шлях, вибере свій спосіб видобутку хліба насущного, тобто професію.

Однак у цьому питанні, як і в стрибках, важливий хороший розбіг, який додасть стрибка додатковий імпульс і вірний напрям. Чим раніше буде зроблено вибір майбутньої професії вашою дитиною, тим більше у нього час для розбігу, тим більше можна встигнути в підготовці його до майбутньої професійної діяльності, до трудового стрибка.

Тим не менш, занадто рано робити цей вибір теж не варто, тут занадто велика ціна помилки. Не всі таланти, здібності і схильності дитини можна розкрити відразу, часто на це потрібно тривалий час. І буде дуже прикро, якщо все дитинство дитини буде присвячено Світу Музики, а потім з'ясується, що справжнім його покликанням є футбол.

Деякі діти з самого раннього віку вже знають, ким вони будуть, коли виростуть. Одні марять небом або навіть космосом, інші - далекими країнами, морями-океанами, треті бачать себе полководцями, четверті - лікарями, вчителями, міліціонерами. Мало хто з дітей бачить себе в майбутньому клерком, бух

Пошук
Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Архів записів
Друзі сайту
Міністерство освіти і науки України
Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації

Портал Академії
Український центр оцінювання якості освіти

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

Краснокутська районна державна адміністрація

Краснокутська районна рада

Краснокутський ПАЛ

Освітній портал ПЕДАГОГІЧНА ПРЕСА

УКСМД МВС ditypolice@mvs.gov.ua

Логопедична служба Краснокутського району

Copyright MyCorp © 2019
Створити безкоштовний сайт на uCoz